21 grudnia 2015

Lokalna Grupa Dyskusyjna - podsumowanie w gminie Grzegorzew

Przygotowane przez

Lokalna Grupa Dyskusyjna o tematyce „Ochrona roślin” została utworzona w powiecie kolskim na terenie gminy Grzegorzew. Grupę tworzą rolnicy z rejonu całej gminy, a spotkania odbywają się co kwartał.

W 2015 roku przeprowadzone zostały cztery spotkania lokalnej grupy dyskusyjnej, które odbyły się w dniach: 25 marca, 19 czerwca, 29 września i 10 grudnia.

Tematy poruszane na spotkaniach dotyczyły problematyki ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem zasad integrowanej ochrony roślin. Rolnicy zostali szczegółowo zapoznani z przepisami dotyczącymi zasad integrowanej ochrony roślin, oraz z korzyściami jakie dla nich wynikają z wprowadzenia tych zasad

Rolnicy zostali zapoznani z systemem wspomagania decyzji w ochronie roślin, który wzbudził duże ich zainteresowanie. System ten jest w dużej mierze oparty na stacjach meteorologicznych WODR w Poznaniu, poinformowano rolników o możliwości korzystania z tego systemu na stronie internetowej WOR. Rolnicy postulowali zwiększenie ilości chorób i roślin objętych systemem, który pozwoliłby zmniejszyć ilość stosowanych środków ochrony roślin, bez negatywnego wpływu na zdrowotność roślin.

Podczas spotkań odbywały się dyskusje, każdy z uczestników wyrażał swoje zdanie na temat integrowanej ochrony roślin i dzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzoną produkcją roślinną.

Krzysztof Langiewicz
ZD Koło

Czytany 926 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.