28 grudnia 2016

Konferencja "Sołtys liderem unowocześniania wielkopolskiej wsi"

Przygotowane przez
Konferencja"„Sołtys liderem unowocześniania wielkopolskiej wsi" Konferencja"„Sołtys liderem unowocześniania wielkopolskiej wsi" Mirosława Suchorska

27 listopada 2016 r. na terenie gminy Gniezno, w miejscowości Piekary odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział Poznań.

Szkolenie było ostatnim w cyklu konferencji pt. „Sołtys liderem unowocześniania wielkopolskiej wsi”. Szkolenia skierowane były do sołtysów z powiatów Środy, Śremu, Szamotuł, Poznania, Wrześni i Gniezna oraz  przedstawicieli organizacji i instytucji działających w otoczeniu rolnictwa oraz osób zaangażowanych w działania Lokalnych Grup Działania i lokalnych stowarzyszeń.

Spotkanie na Piekarach poprzedziła  msza święta w Katedrze gnieźnieńskiej, przy Grobie Świętego Wojciecha, sprawowana przez Biskupa Seniora Archidiecezji Gnieźnieńskiej Bogdana Wojtusia.

Po uroczystej mszy świętej uczestnicy spotkania udali się do świetlicy wiejskiej na Piekarach, gdzie zostali podjęci obiadem  i uczestniczyli w części merytorycznej spotkania.

Program konferencji obejmował tematy związane ze stanem wdrażania PROW 2014-2020 w Wielkopolsce, możliwości pozyskania środków finansowych na realizację zadań publicznych przez sołectwa oraz gminy.  Przedstawiciel  ARiMR przedstawił wachlarz dostępnych działań w ramach PROW 2014-2020.

Następnie pracownice LGD zapoznały uczestników z przykładami zrealizowanych i trwających obecnie projektów, a  dobre praktyki działań wielkopolskich sołtysów przedstawił sekretarz generalny SSWW Jarosław Maciejewski.

Podczas szkolenia Wielkopolska Izba Rolnicza świętowała dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji na koniec spotkania uczestnicy zostali poczęstowani  kawą i okolicznościowym tortem.

 

Czytany 2179 razy Ostatnio zmieniany 28 grudnia 2016

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.