18 września 2015

Rusza nabór na "Modernizację"

Przygotowane przez

    Od 19 października do 17 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski na modernizację gospodarstw rolnych od producentów prosiąt, mleka i bydła mięsnego - ogłoszono w czwartek na swojej stronie internetowej ARiMR. Na realizację inwestycji związanych z produkcją zwierzęcą przewidziano 1,3 mld euro. Kwota ta została podzielona na wsparcie dla woj. mazowieckiego oraz dla pozostałych regionów.

    Wsparcie będzie można otrzymać na inwestycje związane z rozwojem produkcji zwierzęcej: produkcji prosiąt - maksymalne dofinansowanie wynosi 900 tys. zł, produkcji mleka oraz produkcji bydła mięsnego - wysokość wsparcia może wynieść 500 tys. Zł

    Dotacje mogą otrzymać rolnicy posiadający gospodarstwa, których wielkość ekonomiczna mieści się w przedziale od 10 tys. euro do 200 tys. euro. Wyjątek  stanowią rolnicy, którzy będą wspólnie składać  wniosek o przyznanie pomocy.  Wówczas łączna wielkość ekonomiczna ich gospodarstw musi wynieść co najmniej 15 tys. euro, a w roku w którym zostanie złożony wniosek o wypłatę płatności ostatecznej, gospodarstwo każdego z nich musi osiągnąć wielkość ekonomiczną przynajmniej 10 tys. euro.

    W przypadku operacji realizowanej w obszarach związanych z rozwojem produkcji prosiąt, mleka krowiego i bydła mięsnego, pomoc przyznaje się w formie refundacji części kosztów związanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem, oraz kosztów ogólnych.

    Pomoc będzie przysługiwała według kolejności ustalonej przez ARiMR przy zastosowaniu kryteriów wyboru operacji. O kolejności przysługiwania pomocy będzie decydowałą suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów wyboru operacji określonych w przepisach § 16 ust. 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U., poz. 1371).

    Szczegóły dotyczące wsparcia oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie:  http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

 

źródło: ARiMR

Czytany 2261 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.