02 kwietnia 2015

Podsumowanie pracy doradczej w powiecie gnieźnieńskim w 2014 roku

Przygotowane przez

We wtorek 20 stycznia we wsi Piekary gmina Gniezno przy ul. Poziomkowej w Sali Wiejskiej odbyło się podsumowanie pracy doradczej Zespołu Doradczego Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w powiecie gnieźnieńskim.

W spotkaniu wzięli udział rolnicy z terenu powiatu gnieźnieńskiego oraz przedstawiciele organizacji i instytucji działających w rolnictwie i na rzecz rolnictwa:Kierownik BP ARIMR – Beata Tamioła; Z-ca Powiatowego Lekarza Weterynarii – Krzysztof Kosiński; Dyr. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 (popularny rolnik) – Iwona Ratajczak; Prezes Gnieźnieńskiej Izby Rolniczej i Prezes Grupy Producentów Rolnych w Kłecku –Zbigniew Stajkowski; Prezes Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych gminy Gniezno – Ryszard Kupidura; Przedstawiciel Starosty Gnieźnieńskiego  Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Janusz Winiarski; Sekretarz Gminy Gniezno – Anna Pacholczyk.

Zaproszonych gości w szczególności rolników powitał Kierownik Zespołu Doradczego powiatu gnieźnieńskiego Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Bolesław Kaźmierczak i przedstawił informacje na temat pracy w 2014 roku i planowane zadania na 2015 rok.

W dalszej części spotkania koleżanka Grażyna Konieczna przedstawiła temat "Sprzedaż bezpośrenia produktów rolniczych", a kolega Tadeusz Rochowiak – "Fitosanitarne aspekty oceny wartości przedplonu roślin zbożowych".

W czasie dyskusji  zaproszeni goście wyrazili zaniepokojenie i troskę o stan rolnictwa, jego status ekonomiczny, zagrożenie dla szkoły rolniczej , braki w nowoczesnym wyposażeniu w najnowsze zdobycze dla dobrego i nowoczesnego wykształcenia naszych dzieci i przeniesienia zdobytej wiedzy do swoich gospodarstw.

Kierownik podziękował zaproszonym gościom za udział  w dyskusji, z której wynika troska o stan polskiego rolnictwa i  przyszłość polskiej wsi i zaprosił do dalszej współpracy dla dobra nas wszystkich.

 

 Bronisław Byczkowski

WODR ZD Gniezno

 

 

 

Czytany 2273 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.