15 listopada 2021

Gala „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi – Aktywna Wieś Wielkopolska” w Kiszkowie

Przygotowane przez

W środę 10 listopada Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z gminą Kiszkowo zorganizował galę „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi – Aktywna Wieś Wielkopolska”.  W czasie uroczystości podsumowano i wręczono nagrody gminom i sołectwom z Wielkopolski, które wykazały się szczególną aktywnością. Było to pierwsze z pięciu zaplanowanych w tym roku spotkań, które odbędą się w różnych miejscowościach Wielkopolski.

Podczas uroczystej gali nastąpiło ogłoszenie wyników V edycji konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska realizowanego w ramach samorządowego programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył nagrody sołectwom wyróżniającym się szczególną aktywnością w działaniach na rzecz odnowy i rozwoju wsi. Z terenu powiatu gnieźnieńskiego nagrodzone zostały sołectwa Strzyżewo Paczkowe, Charzewo oraz wyróżnione sołectwo Imielenko. Nagrodzone sołectwa otrzymały po 4 tys. zł nagrody.

Galę uświetnił krótki koncert polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu Scholii Liturgicznej Millenium ze Sławna, Towarzystwa Śpiewaczego Millenium ze Sławna pod dyrekcją Patryka Gadzińskiego oraz występy solowe młodej, niezwykle utalentowanej młodzieży.

Na zakończenie gości czekała jeszcze jedna niespodzianka, a był nią występ zespołu Estrada Regionalna „Równica” z Ustronia. Zespół zatańczył i zaśpiewał, podbijając serca słuchaczy.

Czytany 109 razy Ostatnio zmieniany 15 listopada 2021

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.