Wydrukuj tę stronę
22 września 2021

Pierwsze Targi rolno-ogrodnicze powiatu gnieźnieńskiego

Napisane przez Przemysław Kuśnierkiewicz

W dniu 19.09.2021 (niedzielę) na terenie Prochowni – ośrodek jeździecki Zielona Enklawa w miejscowości Żydowo miały miejsce pierwsze Targi rolno-ogrodnicze powiatu gnieźnieńskiego. Impreza miała na celu zaprezentowanie się przed większą ilością osób lokalnych wytwórców związanych z  branżą rolno-ogrodniczą. Te targi były skierowane dla całych rodzin, ponieważ zostały przygotowane atrakcje dla dzieci, jak i dorosłych.

Na wstępie nastąpiło przywitanie przybyłych wystawców jak i zgromadzonych gości przez organizatorów, którymi byli: Starostwo Powiatowe Gniezno, Gmina Czerniejewo, Wielkopolska Izba Rolnicza, a także właściciel terenu Prochowni i zaproszono do odwiedzania stoisk i korzystania z przygotowanych atrakcji.

Podczas odbywających się Targów został podpisany list intencyjny pomiędzy Wielkopolską Izbą Rolniczą, reprezentowaną przez Prezesa Piotra Walkowskiego i Wiceprezesa Zbigniewa Stajkowskiego, a Wielkopolską Izbą Gospodarczą, reprezentowaną przez Prezesa Karola Sikorskiego. Obie strony zdecydowały się na bliską współpracę na poziomie wymiany informacji, a także podjęcie działań aby rozwijać i wzmacniać efektywność obu sektorów – rolniczego i gospodarczego.

W trakcie pierwszych Targów rolniczo-ogrodniczych rozstrzygnięto konkursu na najlepszą potrawę z buraczka. W konkursie wzięły udział: KGW Pakszyn, Sołectwo Gębarzewo, Czerniejewskie Koło Kobiet Aktywnych, KGW Waliszewianki, Stowarzyszenie Integracyjno-Rehabilitacyjne „Razem” i Elena Gadzińska. Komisja po wielu próbach i burzliwej naradzie stwierdziła, że wszystkie przygotowane potrawy są tak dobre, że nie są wstanie wyłonić jednogłośnie zwycięzcę i przyznała wszystkim uczestnikom nagrody.

W czasie tej imprezy lokalni wytwórcy mogli zaprezentować swoje produkty przed większą ilością odbiorców. Można było porozmawiać z producentami, obejrzeć ich wyroby, a także nabyć je, co skraca łańcuch dostaw omijając pośredników i pozwala nawiązać nowe kontakty i zapewnić sobie kolejne kierunki zbytu. Odwiedzający mogli również podziwiać zabytkowe ciągniki, które w przeszłości można było podziwiać na naszych polach. Dla przybywających na imprezę był przygotowany również punkt szczepień w, którym można było się zaszczepić bez problemu przeciwko COVID-19.

 

Opracował: Przemysław Kuśnierkiewicz
PZDR nr 5

Czytany 93 razy

Galeria