29 czerwca 2021

Na wsi bezpieczniej…

Napisane przez Zbigniew Bręklewicz

Każde działanie, które przyczynia się do poprawy warunków pracy – w tym przypadku bezpieczeństwa jej wykonywania - jest ze wszech miar  pożądane i bardzo dobrze,  że w działania te, włączają się instytucje bezpośrednio związane z rolnictwem i lokalne  samorządy.

Już po raz jedenasty KRUS zorganizował konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa na wsi. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem  „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY-OD 30 LAT Z KRUS WYPADKOM ZAPOBIEGAMY”. Swoim patronatem konkurs objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Celem działania kierowanego do  uczniów wiejskich szkół podstawowych było promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało  na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz uświadamianie, jakich prac w tymże gospodarstwie nie powinny wykonywać dzieci do lat 16.

Komisja Konkursowa ustaliła, że w wyniku przeprowadzonych eliminacji  laureatami etapu regionalnego zostali:

w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3)

I miejsce – Filip Konieczka
Klasa III, Szkoła Podstawowa w Niechanowie       

 

II miejsce – Wiktoria Marzyńska
Klasa I, Szkoła Podstawowa w Łopiennie

 

III miejsce – Wiktoria Mazurkiewicz

Klasa III,  Szkoła Podstawowa w Gorzykowie

 

Wyróżnienie- Filip Knast
Klasa IIa, Szkoła Podstawowa w Niechanowie

 

w II grupie wiekowej (klasy 4 – 8)

I miejsce – Julia Podlas
Klasa IV, Szkoła Podstawowa w Trzemżalu

 

II miejsce – Julia Olszewska
Klasa VII, Szkoła Podstawowa w Czerniejewie

 

III miejsce – Agata Pisuła
Klasa IV, Szkoła Podstawowa w Trzemżalu
 

Wyróżnienie- Roksana Korpusik
Klasa VII a, Szkoła Podstawowa w Czerniejewie

 

Laureaci otrzymali pisemne zaproszenie dla siebie i rodzica od Oddziału Regionalnego w Poznaniu i Placówki Terenowej w Gnieźnie na uroczyste podsumowanie drugiego etapu konkursu, które odbyło się 10 czerwca w Sali Sesyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niechanowie. Nagrody w naszym regionie wręczył Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu - Łukasz Grabowski, Wójt Gminy Niechanowo - Szymon Robaszkiewicz  i Kierownik PZDR NR 5 w Gnieźnie - Zbigniew Bręklewicz.

 

Opracował: Zbigniew Bręklewicz

Czytany 157 razy Ostatnio zmieniany 29 czerwca 2021