26 stycznia 2021

VR Inkubator to nowoczesne przestrzenie i nowe technologie dla rozwoju biznesu i edukacji

Przygotowane przez

VR- wirtualna rzeczywistość to dla niektórych odległa przyszłość . Nie zdajemy sobie sprawy jak nowe technologie związane z tym zagadnieniem szybko wkraczają w naszą codzienność. Dotyczy to przede wszystkim użytkowników indywidualnych a możliwe jest to dzięki temu że ceny  urządzeń stają się coraz bardziej atrakcyjne i dzięki rozwojowi oprogramowania bardziej dostępne dla każdego. Gry wideo to nie jedyny obszar, w którym znajdują miejsce rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Technologia ta ma również zastosowanie w branży filmowej, medialnej, reklamowej  co wydaje się logiczne ale także w takich działalnościach jak medycyna, edukacja, turystyka czy lotnictwo. Ważne jest, że duży wkład w rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości mają małe firmy z obszaru IT i przemysłu kreatywnego.

Gmina Łubowo to lider w pozyskiwaniu środków na realizację zróżnicowanych inwestycji na terenie gminy. Idealnym miejscem  dla inwestorów jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK - Podstrefa Łubowo , która powstała w Fałkowie. Jest to 39 ha  , dalsze 65 ha sąsiadujące ze strefą Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  zamierza przeznaczyć pod inwestycje kubaturowe( 35 ha) a resztę gdzie  występuje nachylenie terenu KOWR zamierza przeznaczyć pod inwestycje związane z fotowoltaiką. W  bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstaje inwestycja za ok.9 mln. zł (z czego 6 mln współfinansowane jest  ze środków Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020). VR Inkubator – ma pomagać w założeniu własnego biznesu , ma pokazywać w jaki sposób stać się konkurencyjnym na rynku, a co ważne ma przyczynić się do rozwoju technologicznego gminy i całego regionu. Budowa już trwa i ma być zakończona w lipcu 2021 roku. Siedziba  VR Inkubatora to budynek w pełni dostosowany również dla osób niepełnosprawnych, trzykondygnacyjny o pow. użytkowej ponad 1 400 m2 .W budynku będzie można wynająć np: sale przystosowane do korzystania z technologii VR, sale konferencyjne, open space, biura indywidualne czy  archiwum. Będą  również realizowane  usługi okołobiznesowe, doradcze oraz specjalistyczne a z racji tego ,że będzie to miejsce sprzyjające owocnej pracy i rozwojowi  biznesu będzie tam również  stołówka z jadalną, pokoje dla rodziców umożliwiające spokojne nakarmienie/przebranie dziecka oraz chill zone (pokój rekreacji + pokój ciszy).

I na koniec może cytat z wikipedii, który w sposób bardzo czytelny wytłumaczy nam fenomen vr i pozwoli zastanowić się w jakim stopniu my ludzie możemy wykorzystać potencjał tej techonlogii.

 Rzeczywistość wirtualna (ang. virtual reality), fantomatyka – obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentować zarówno elementy świata realnego (symulacje komputerowe), jak i zupełnie fikcyjnego (gry komputerowe science-fiction).

 

                                                                    Opracowanie: Tatiana Pawlicka WODR Poznań

  Źródło:

 

https://gniezno.naszemiasto.pl/w-gminie-lubowo-powstanie-inkubator-dla-przedsiebiorcow/ar/c3-7372023

http://www.lubowo.pl/wiadomosc,vr-inkubator-ankieta.html

https://pojezierze24.pl/aktualnosci/nowe-technologie-w-gminie-lubowo-vr-inkubator-zaprojektuj-swoj-biznes,11925

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczywisto%C5%9B%C4%87_wirtualna

http://gniezno24.com/

 

Czytany 507 razy Ostatnio zmieniany 26 stycznia 2021

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.