09 września 2013

Pokaz odmian kukurydzy w Młynkowie

Przygotowane przez

        

            

Pokaz odmian kukurydzy firmy PIONEER

Spotkania na polu u Pana  Czesława  Mazura  zam. w  Młynkowie  przy odmianach  kukurydzy  firmy PIONEER na stałe wpisują się w kalendarz imprez rolniczych gminy. Tak i w tym roku dnia 06.09.2013r. spotkaliśmy się aby ocenić  pięć odmian  kukurydzy ; PR 39A98, P8488, PR39F58, PR38Y34, PR38A79 uprawianych właśnie  u Pana Mazura. Wyżej wymienione odmiany  zostały  zaprezentowane przez Pana Macieja  Stranz   z Firmy PIONIEER. Omówiona została  charakterystyka w/w odmian, nawożenie, stosowana  ochrona roślin oraz  najczęściej występujące choroby i szkodniki.

W sposób praktyczny i teoretyczny Pan Maciej zademonstrował  jak można określić  właściwy  termin zbioru kukurydzy na kiszonkę.  Sposób teoretyczny przedstawił na planszy. Zaprezentowano także preparaty do zakiszania pasz .Na pokazie  była możliwość  nieodpłatnego zbadania  zeszłorocznej kiszonki metodą NIRS w celu  określenia suchej masy.

Po  otrzymaniu garści wiedzy wśród  przybyłych  rolników  i młodzieży Pan Maciej rozlosował nagrody rzeczowe. Pokaz zakończył się poczęstunkiem .

Dorota Wielgosz

Czytany 3640 razy Ostatnio zmieniany 09 września 2013

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.