21 października 2019

Targi „Rolnicza Jesień”

Opracowanie: Agnieszka Jeżewska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W niedzielę 20.10.2019r. we Wrześni już po raz XXIX na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz na ulicy Opieszyn odbyły się Targi Rolnicza Jesień. W tym roku wystawcami było ponad 133 firm. Jak co roku wybrano i nagrodzono najlepsze produkty regionalny, promocje oraz ekspozycje.

Targi Rolnicza Jesień od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Pogoda w tym roku była wyjątkowo łaskawa zarówno dla wystawców jak i dla odwiedzających Targi. Piękna jesienna aura sprawiła, że na  tegoroczną imprezę przybyło kilkanaście tysięcy osób. Każdy zwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród wystawców znaleźli się lokalni producenci ale również wystawcy z całej Polski. Na stoiskach można było zakupić m.in. ekologiczną żywność, oscypki, rękodzieło, rośliny ozdobne i owocowe, miód oraz chleb na zakwasie, a także wiele innych rzeczy przydatnych w gospodarstwie domowym. Jedna z cukierni działających na terenie powiatu wrzesińskiego, przygotowała 20 kg tort, który ufundowany został przez starostwo powiatowe. Skosztować słodkiego wypieku mógł każdy. Chętnych aby to uczynić nie brakowało. Jak co roku Mleczarnia Wrzesińska zorganizowała poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja wrzesińskiego gziku, który był podany z pyrą ugotowaną w „mundurku”. Oprócz pyry z gzikiem można było popróbować wędlin różnych firm oraz zjeść kaszankę na ciepło.

Na sali gimnastycznej swoje stoiska miały firmy, organizacje rolnicze oraz banki. Po raz kolejny  Zespół Doradczy w powiecie wrzesińskim Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu uczestniczył w targach ze stoiskiem informacyjnym. Doradcy z powiatu wrzesińskiego chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, które zostały im zadane.

W przyszłym roku zostanie zorganizowana jubileuszowa, bo po raz trzydziesty impreza pod tytułem „ Targi Rolnicza Jesień”. Kto wie, jakie niespodzianki czekają na nas w przyszłym roku ze strony organizatorów oraz wystawców. Miejmy nadzieję, że pogoda i atmosfera będzie równie sprzyjająca jak w tym roku.

Czytany 382 razy Ostatnio zmieniany 21 października 2019

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.