08 października 2019

Powiatowe Święto Smaków we Wrześni

Opracowanie: Paweł Antkowiak • Zamieszczenie: Agnieszka Jeżewska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Powiat wrzesiński oraz Lokalna Grupa Działania „Z Nami Warto” były organizatorami pierwszego Powiatowego Święta Smaków, które odbyło się w niedzielę 6 października na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Gościem specjalnym Powiatowego Święta Smaków był Robert Makłowicz - znany krytyk kulinarny, pasjonat gotowania i podróżnik, który zdobywał podniebienia mieszkańców powiatu wrzesińskiego.

Podczas pokazów wykonał tajskie czerwone curry z dynią i szpinakiem, polędwiczki po belgijsku oraz paprykarz z sandaczem, czyli potrawę inspirowaną kuchnią węgierską. Przygotowanie każdego z dań okraszone było interesującą gawędą łączącą wątki kulinarne z kulturowymi i historycznymi. Po każdym z pokazów rozdawano potrawy publiczności. Chętnych do ich skosztowania nie brakowało. Było naprawdę pysznie.

Na zwiedzających czekały produkty oferowane przez lokalnych producentów. Można było spróbować, a także kupić miód, olej tłoczony na zimno, kiełbasy i szynki, sery, masło, pasztety, dynie oraz jabłka i śliwki. Swoje wyroby oferowały Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu. Od smaków, zapachów i kolorów mogło się zakręcić w głowie. Były ciasteczka z lawendą, ciasto widelcem mieszane, galart z nóżek, kasza jaglana z grochem, kluski, dżemy, konfitury.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane dla chętnych warsztaty kulinarne.

Czytany 331 razy Ostatnio zmieniany 08 października 2019