12 września 2018

Dni pola w gminie Wronki

Opracowanie: Mariusz Makówka • Zamieszczenie: Anna Czarnecka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W piątek 15 czerwca 2018r. odbyły się tradycyjne Dni Pola w gminie Wronki. Pogoda i frekwencja dopisała. Przybyło wielu rolników, którzy dzięki tej imprezie zintegrowali się i wymienili doświadczeniami.

Tegoroczny objazd rozpoczął się od krótkiego spotkania w świetlicy wiejskiej w Kłodzisku. Na spotkanie przybyli: Pan Burmistrz Mirosław Wieczór, Pani  Elżbieta Czosnowska prezes Banku Spółdzielczego we Wronkach pracownicy banku z działu kredytów Pani Katarzyna Dreżewska i Pani Natalia Pachołek, koledzy i koleżanki z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Szamotułach na czele z kierownikiem Januszem Brodzikiem, przedstawiciele Izb Rolniczych gminy Wronki Pan Józef Malinowski i Pan Rafał Kaszny, sołtysi gminy Wronki i oczywiście rolnicy.

Poruszone zostały najważniejsze kwestie, które miały wpływ na rolnictwo w czasie minionego roku. Po krótkiej refleksji rolnicy i zaproszeni goście ruszyli na samochodowy objazd pól. W tym roku zlustrowano plantacje ziemniaków Pana Adama Czepczyńskiego  z Pakawia , kukurydzy Pana Piotra Ławniczaka, plantację Pana Adama Pospiesznego z zasiewem peluszki, rzepaku Spółdzielni Usług Rolniczych w Ćmachowie, gdzie prezesem jest Pan Andrzej Żybura, szparagów i przetwórni w Pakawiu u Pana Rafała Kasznego. Jednak najbardziej oczekiwanym przez rolników punktem spotkania było zwiedzanie  stacji uzdatniania wody we Wronkach nowo odnowionej i zarządzanej przez Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach, gdzie prezesem jest Pan Rafał Zimny.

Tegoroczne Dni Pola zakończyły się w Karolewie w gospodarstwie agroturystycznym . Dziękuję wszystkim osobom, które przedstawiły plantację do lustracji na tegoroczne Dni Pola w gminie Wronki . Dziękuję Panu Prezesowi Rafałowi Zimny za udostępnienie do zwiedzania stacji uzdatniana wody we Wronkach. Zapraszamy za rok.

Czytany 1124 razy