18 grudnia 2017

Sprawozdanie z realizacji demonstracji „Wprowadzenie do uprawy nowej odmiany wybranego gatunku warzyw gruntowych – marchew”

Opracowanie: Marian Giżewski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Demonstrację prowadzono w gospodarstwie demonstracyjnym Pani Jolanty Majewskiej w Szymanowie w roku 2017. Porównywano odmiany Jolana F1 , Koloseum F1 oraz otrzymaną z firmy przetwórczej odmianę Joba. Zastosowano jednakową uprawę tych odmian. Pogoda w tym roku była przekropna oraz mało było dni słonecznych, stąd na plantacji pod koniec wegetacji była nadmierna wilgotność. Zbiór przy użyciu kombajnu i po uprzednim obcięciu naci obcinarką na polu, zakończono z końcem listopada. Uzyskano średni plon w wysokości około 650 dt/ha. Porównano wysokość i jakość plonu poszczególnych odmian. Odmiana Jolana F1 plonowała porównywalnie do Joby, plon Koloseum F1 był wyższy, ale zauważono nierównomierne wybarwienie korzeni. Pozostałe parametry były w normie tj. zazielenie główki, jednolite wybarwienie rdzenia i warstwy korowej.

Zebrana marchew jest zmagazynowana i na bieżąco dostarczana do przerobu.

Czytany 1247 razy Ostatnio zmieniany 18 grudnia 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.