08 lutego 2019

Relacja ze spotkania „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” w powiecie ostrowskim

Opracowanie: Magdalena Buksakowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Powiat ostrowski to kolejne miejsce, gdzie zgodnie z harmonogramem odbyła się konferencja „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" organizowana pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Spotkanie obyło się 7 lutego 2019 roku w Nowych Skalmierzycach.

Spotkanie otworzył i poprowadził kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowie Wlkp. Pan Przemysław Królak.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa takich jak: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu reprezentowany przez Zastępcę Dyrektora Panią Wiesławę Witaszak, Państwowa Powiatowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa reprezentowana przez kierownika ostrowskiego oddziału Panią Barbarę Trzęsowską, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowana przez Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Ostrowie Wlkp. Pana Zdzisława Jaźwiec, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany przez Kierownika Sekcji Zamiejscowej KOWR w Przygodzicach Pana Przemysława Majchrzaka, Powiatowy Lekarz Weterynarii Pan Dariusz Hyhs oraz przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej.

Na spotkaniu omówione zostały bieżące zagadnienia dotyczące rolnictwa i obszarów wiejskich. Poruszona została następująca tematyka: obsługa zgłoszeń zwierzęcych przez nowy Portal IRZplus, płatności bezpośrednie i wsparcie krajowe udzielane przez ARiMR, transfer wiedzy i innowacje rolnicze w działalności WODR w Poznaniu, zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników oraz działalność prewencyjna i rehabilitacyjna KRUS, idee, zadania i strategie KOWR, afrykański pomór świn (ASF) oraz zasady bioasekuracji, zabezpieczenia składowania płodów rolnych, bezpieczna żywność oraz rolniczy handel detaliczny, a także bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwach rolnych.

W trakcie spotkania rolnicy mogli skorzystać z konsultacji u ekspertów instytucji organizujących spotkanie i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Czytany 545 razy Ostatnio zmieniany 08 lutego 2019

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.