09 stycznia 2018

LAZUR- SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W NOWYCH SKALMIERZYCACH

Opracowanie: Mariola Wodniczak • Zamieszczenie: Adrian Jędroszka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

      Spółdzielnia Mleczarska LAZUR w Nowych Skalmierzycach to nowoczesna firma  z tradycjami, znana nie tylko w kraju ale i za granicą. Początki działalności sięgają 1929 roku.

Okazją do zapoznania się z historią i obecną działalnością firmy , było posiedzenie Rady Powiatowej WIR w Ostrowie Wielkopolskim, w którym uczestniczyli przedstawiciele instytucji działających  w otoczeniu rolnictwa oraz związków i organizacji rolniczych w tym WODR. Spotkanie to odbyło się na terenie FIRMY Lazur- Spółdzielczego Związku Grup Producentów Rolnych w Nowych Skalmierzycach.

                Dzisiaj Firma znana jest przede wszystkim dzięki szlachetnym serom pleśniowym o najwyższej jakości. Wieloletnie doświadczenie, unikalna receptura pozwalają na osiąganie tak dużych sukcesów . Do 2000 roku wytwarzany był jeden rodzaj sera-LAZUR z błękitną pleśnią, w następnych latach wprowadzono sery z białą i niebieską pleśnią oraz serki do smarowania.

Unikalne sery  Lazur charakteryzują się  wyjątkowym maślanym smakiem z  wyszukanym posmakiem charakterystycznym dla danego rodzaju pleśni – niebieskiej i zielonej. Efekty takie osiąga się podczas wielotygodniowego dojrzewania w specyficznych  i ściśle kontrolowanych warunkach. Lazur to jedyny na rynku producent serów z przerostem pleśni zawierających aktywne kultury bakterii probiotycznych.

W 2010 roku oddano do użytku nową halę produkcyjną  wyposażoną w najnowocześniejszy park maszynowy , umożliwiło to  spółdzielni zwiększyć wydajność oraz moce produkcyjne.

Sery LAZUR wytwarzane są z mleka krowiego pasteryzowanego, dostarczane przez producentów , którzy muszą spełniać najwyższe wymagania jakościowe.

Lazur to firma ze 100-procentowym kapitałem polskim.

Sery LAZUR są znane i doceniane zarówno w kraju jak i za granicą.  Zdobyły wiele cennych i prestiżowych nagród min. czterokrotnie Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska”.

Taka forma  działalność spółdzielczej  godna jest docenienia i naśladowania przez innych.

 

Źródła: Lazur - Katalog produktów,  lazur .pl

Czytany 410 razy Ostatnio zmieniany 09 stycznia 2018