12 kwietnia 2019

Pierwszy etap konkursu „Bitwa regionów” już za nami

Opracowanie: Iwona Sadowska
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
 • PDF
 • Wydrukuj
 • Email
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Wielkopolsce do konkursu zgłosiły się aż 123 Koła Gospodyń. Była to największa liczba zgłoszeń w skali kraju. Komisja Konkursowa, której posiedzenie odbyło się  9 kwietnia 2019 r. w siedzibie Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu wyłoniła 10 najlepszych zespołów.  Wśród półfinalistów znalazło się Trzcielińskie Koło Gospodyń zgłoszone przez doradcę Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Iwonę Sadowską, która od wielu lat zachęca do aktywności i wspiera koło biorąc na siebie stronę organizacyjną i formalną takich przedsięwzięć. Wyłonione koło działa od ponad dziesięciu lat i ma na swoim koncie wiele osiągnięć promujących aktywność społeczną mieszkańców wsi. Członkinie koła są laureatkami konkursów promujących walory kuchni wielkopolskiej organizowanych przez Wielkopolską Izbę Rolniczą odbywających się kolejno w latach  2015-2017. Ponadto w roku 2016 panie otrzymały wyróżnienie-odznakę „Koło tradycyjne i nowoczesne” od portalu Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańców wsi mojawieś.pl. Także tym razem członkinie KGW z Trzcielina nie szczędziły swoich sił i zaangażowania, aby jak najlepiej przygotować się do wystartowania w konkursie. Umiejętności kulinarne jakie posiadają oraz  oryginalność przyrządzonej potrawy konkursowej okazały się kluczem do kolejnego sukcesu. Wiadomość o nim została przyjęta przez panie z ogromnym entuzjazmem. Półfinał konkursu "Bitwa Regionów" odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w Marszewie Mamy nadzieję , że i tym razem nie zabraknie dociekliwych smakoszy, wymieniających swoje kulinarne doświadczenia z członkiniami Trzcielińskiego Koła. Dziękujemy  za wysiłek  włożony w przygotowanie dania konkursowego, jakim  była  wątróbka po wielkopolsku z warzywami w sosie cydrowym i kotletami z kaszy gryczanej. Gratulujemy  sukcesu, doceniamy zaangażowanie w promocję zdrowej żywności o wysokiej jakości i kultywowanie regionalnych zwyczajów kulinarnych oraz aktywizację społeczną życząc przejścia do finału konkursu  „Bitwa regionów”.

 

 

Do półfinału konkursu dostały się ponadto:

 1. Stowarzyszenie Folwarczanie - pieczona pierś gęsi w czerwonym winie
 2. Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzykowie - nadziana rolada z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty
 3. Koło Gospodyń Wiejskich w Osowcu - trusiek w kąpieli śmietanowej
 4. Koło Gospodyń Wiejskich Chwałkowo - chwałkowski bigos z kaczki na kwasie chlebowym
 5. Trzcielińskie Koło Gospodyń Wiejskich - wątróbka po wielkopolsku z warzywami w sosie cydrowym i kotletami z kaszy gryczanej
 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Będziechowie - golonka po staropolsku z kapustą z grochem i kluskami ziemniaczanymi „Pół na pół”
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Kłokoczynie - luzowana gęś faszerowana wędzoną śliwką i kaszą jaglaną z orzechami podana z pyzami ziemniaczanymi w sosie z konfitury z dyni
 8. Koło Gospodyń Wiejskich w Ponętowie Górnym Drugim - kaczka pieczona z prażuchami
 9. Koło Gospodyń Wiejskich w Modliszewku BABKI - policzki wieprzowe z duszonymi pyrami iburaczkami
 10. Koło Gospodyń Wiejskich „Wilkowyjki” w Wilkowie - czernina z gęsi z domowym makaronem
Czytany 343 razy Ostatnio zmieniany 13 kwietnia 2019

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.