08 listopada 2017

Liczenie gospodarstw agroturystycznych w powiecie nowotomyskim

Opracowanie: Gabriela Borowiak • Zamieszczenie: Sebastian Woźniak
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jak każdego roku, również i w tym zostało przeprowadzone   przez pracowników WODR w poszczególnych powiatach „liczenie gospodarstw agroturystycznych”. W powiecie nowotomyskim od wielu lat liczba gospodarstw jest stabilna i oscyluje wokół liczby 30, które to gospodarstwa do dyspozycji gości posiadają  ok. 380 miejsc noclegowych.

Zważywszy na to, że gminy powiatu nowotomyskiego nie są bogate w atrakcje turystyczne, to dane te są optymistyczne. Świadczą one  bowiem o tym, że właściciele gospodarstw dbają o swoją ofertę turystyczną , która przyciąga do nich gości. Oprócz miłej rodzinnej atmosfery w swoich ofertach najczęściej zamieszczają organizację imprez, dobrą kuchnię, przejażdżki konne, rowerowe ,kontakt ze zwierzętami gospodarskimi, lasy bogate w grzyby i jagody, spokój i ciszę która pozwala na delektowanie się otaczającą przyrodą. Sprzyja temu charakterystyczna dla terenu powiatu olenderska zabudowa wsi. Władze samorządowe wsparły działania gospodarstw agroturystycznych i przygotowały sieć ścieżek rowerowych i pieszych stwarzając możliwość połączenia aktywnego wypoczynku i poznania ciekawych zakątków powiatu.

Nowy Tomyśl jest znany z  uprawy wikliny i wyrobów plecionkarskich. To w tym mieście, w centrum wybudowany jest  największy kosz wiklinowy świata. Najczęściej wywożoną pamiątką z tego terenu są więc wyroby plecionkarskie.  

Czytany 626 razy