28 grudnia 2018

Chwast a jednak zioło Wyróżniony

Opracowanie: Elżbieta Rymarska • Zamieszczenie: Paweł Konieczny
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Chwasty niejednokrotnie są ziołami ,którymi nasze babcie i prababcie nie raz się posiłkowały w leczeniu. Kiedyś lekarz nie był tak dostępy jak dziś. Dlatego naturalna medycyna była bardziej znana . Ziołolecznictwo nie zwalnia od wizyty u specjalisty ale stanowi pomoc w niektórych schorzeniach i może szybciej doprowadzić do zdrowia.

Choćby pokrzywa zwyczajna działa oczyszczająco i krwiotwórczo na nasz organizm co jest pomocne przy chorobach kobiecych. Działa również pomocniczo w katarze siennym czy w chorobach wirusowych czy bakteryjnych.

Tasznik pospolity również jest pomocny przy krwawieniach z nosa układu pokarmowego czy nadmiernych miesiączkach czy w okresie klimakterium.

Rumianek pospolity  pomaga przy wzdęciach, problemach żołądkowo-jelitowych. Pomaga w wszelkiego rodzaju zapaleniach , gorączce czy skurczach.

Przytulia działa oczyszczająco na nerki, wątrobę czy śledzionę. Pomaga przy chorobach związanych z nerwami.

Mniszek pospolity pomaga przy zapaleniu wątroby bo oczyszcza organizm, pomaga w cukrzycy, łagodzi świąd, liszaje, wypryski. Działa oczyszczająco na wątrobę. Natomiast „miód’ z kwiatów są świetną alternatywą w przeziębieniu, grypie i bólu gardła.

Krwawnik pospolity pomaga przede wszystkim w chorobach kobiecych.

Glistnik jaskółcze ziele działa oczyszczająco i krwiotwórczo , pomaga w schorzeniach skóry, schorzeniach nerek, schorzeniach oczu i wielu innych chorobach.

Babka lancetowata pomaga w chorobach układu oddechowego , schorzeniach wątroby , układu moczowego, środkiem na rany.

Skrzyp pospolity pomaga w schorzeniach nerek, układu moczowego, zalecane są kąpiele które łagodzą nerwoból .

 

Po krótce przedstawiłam pozytywny wpływ ziół z naszych pól, ale nic nie zastąpi wizyty u lekarza, te roślinki mogą służyć pomocniczo w rekonwalescencji pacjenta czyli szybszego powrotu do pełni sił.

 

 

Biblioteka: Apteka Pana Boga Maria Treben

Czytany 752 razy