07 grudnia 2018

Sernik jako tradycyjne ciasto narodowe.

Opracowanie: Mirosław Gryszka • Zamieszczenie: Piotr Szkudlarek
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

02.12.2018 jak co roku spotkaliśmy się na Sali Wiejskiej w Rozdrażewie na wspólnym spotkaniu „Święta coraz bliżej” organizowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Rozdrażewa.
W tym roku oprócz tradycyjnych wypieków , bożonarodzeniowych ozdób i wyrobów rękodzielniczych można było zobaczyć spektakl powstały z myślą o setnej rocznicy niepodległości Polski pt. „ TĘSKNOTA ZA NIEPODLEGŁĄ ”w wykonaniu zespołu Helka
 w reżyserii pani Sabiny Moraś. Po ocenie ciast i ozdób, gdzie miałem przyjemność być członkiem komisji oceny serników, a także po pokarmie duchowym w postaci obejrzenia spektaklu osoby przybyłe mogły napić się kawy  i spróbować ulubionego sernika w miłej , rodzinnej atmosferze. Dodam tylko , że do konkursu stanęło 13 wypieków, z których każdy był inny pod względem zdobienia, ciasta bądź smaku użytych przypraw. Wygrał bezapelacyjnie sernik wykonany na spodzie piernikowym z intensywnym aromatem cytrusowym ( pycha), niestety do dnia dzisiejszego nie uzyskałem przepisu aby go tutaj zamieścić. W miłej słodkiej atmosferze ponownie przeżywaliśmy setną rocznice „ Niepodległej” a jednocześnie powoli można było wyczuć  w powietrzu  zapach choinki  i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

                                                                                              Opr. Mirosław Gryszka

Czytany 433 razy