05 października 2017

Agroturystyka na terenie Gminy Krzywiń

Opracowanie: Daria Nowak • Zamieszczenie: Monika Sporna
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Gmina Krzywiń położona jest na urokliwych terenach, które przyczyniły się do powstania znakomitej bazy gospodarstw agroturystycznych. Można tutaj wypocząć na łonie natury, zrelaksować się, poznać smak prawdziwej wielkopolskiej kuchni oraz skorzystać z atrakcji oferowanych przez poszczególnych Gospodarzy.
W 9 gospodarstwach agroturystycznych mieści się sie około 100 miejsc noclegowych.
Można między innymi wypocząć w położonym wśród lasów i pól uprawnych, z bezpośrednim dostępem do pięknego, bogatego w ryby jeziora gospodarstwie agroturystycznym „Nad Jeziorkiem” w Bieżyniu, którego właścicielami są Joanna i Włodzimierz Szajek.
W Bieżyniu znajduje się również drugie gospodarstwo „ Pod Orzechami” Państwa Wiesławy i Tomasza Bąk, którzy zajmują się agroturystyką od lat. Wiedząc co jest najważniejsze dla gości, starają się zapewnić spokój i wysoki standard wypoczynku, czym zapewniają sobie wielu stałych klientów.
Na wzgórzu, wieńczącym przebogatą panoramę okolicy Łagowa stoi gospodarstwo agroturystyczne Krystyny Olejniczak, gdzie walorom przyrodniczym dorównują tylko specjały jej kuchni, bogatej w przetwory i tradycyjne wielkopolskie przepisy.
„Zielona Chata” Doroty i Czesława Kaczmarek, położona jest w centrum malowniczej wsi Cichowo, nad rozciągającym się na 7 km jeziorem, gdzie można spokojnie wypocząć, a także aktywnie spędzić czas (skutery wodne, windsurfing) .
Gospodarstwo Agroturystyczne „ U Ani i Bogumiła” Państwa Kraśniewskich, położone nad malowniczym jeziorem Zbęchy, stanowi oazę spokoju, gdzie można pozwolić sobie na prawdziwy wypoczynek i relaks.
Tutejsze ośrodki agroturystyczne mogą stanowić znakomitą alternatywę dla wakacji w dużych, zatłoczonych kurortach, w których trudno o ciszę i spokój. Zlokalizowane w pobliżu lasów i jezior, oferują doskonałe warunki do wypoczywania i obcowania z naturą. Można w nich zapomnieć o codziennym gwarze, zgiełku i pośpiechu, odetchnąć pełną piersią i napawać się pięknymi krajobrazami.
 

Czytany 463 razy