25 marca 2020

Ważne dla gospodarstw agroturystycznych zakazy!

Opracowanie: Elżbieta Dryjańska • Zamieszczenie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Zakazana została działalność związana z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania!

14 marca w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wywołanymi przez wirus SARS-CoV-2. Wprowadzone w następstwie tego ograniczenia dotyczą również rolników a szczególnie tych, którzy świadczą usługi turystyczne. Zakazana została działalność związana z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania takich jak kwatery dla gości, domki lub chaty (bez obsługi), gospodarstwa agroturystyczne oraz schroniska młodzieżowe i górskie, ośrodki kolonijne i pozostałe obiekty wypoczynku wakacyjnego.

Tydzień później na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia 20 marca br. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono już stan epidemii. W związku z tym stan zagrożenia epidemicznego został zastąpiony stanem epidemii, obowiązującym od dnia 20 marca br. do odwołania. Wszyscy kwaterodawcy zobowiązani są do przestrzegania ww. przepisów.

             

Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna sytuacja, ale niezbędna w związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce i na świecie groźnym wirusem. Należy zamknąć obiekty i śledzić na bieżąco komunikaty Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeśli zagrożenie minie będziecie Państwo mogli ponownie otworzyć swoje obiekty. Prosimy Państwa kwaterodawców i turystów o wyrozumiałość oraz zrozumienie teraz i w późniejszym czasie. Nie wolno wynajmować pokoi i obiektów, bo ograniczenie kontaktów to jedyna droga do zatrzymania tej epidemii. Mamy na pewno stracony sezon turystyczny na wiosnę, Wielkanoc i najprawdopodobniej na weekend majowy. Musimy teraz, jako Polacy zrobić wszystko, by nie stracić możliwości odpoczynku w wakacje. Po takich przeżyciach będzie nam potrzebny. Bądźmy zdyscyplinowani, solidarni w walce z epidemią i pełni nadziei, że latem, wszystko, co w ofertach gospodarstw agroturystycznych będzie dla turystów dostępne. O nasz wypoczynek zadbają na pewno rolnicy prowadzący działalność turystyczną i agroturystykę i zapewne, jak co roku będą obdarzać swoich klientów ciepłem rodzinnym, serdecznością i gościć tym, czym chata bogata.

Czytany 87 razy Ostatnio zmieniany 25 marca 2020