27 lutego 2020

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2020

Opracowanie: Leszek Matuszak • Zamieszczenie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Targi w Nadarzynie są jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rodzimi producenci owoców i warzyw chętnie je odwiedzają. Nie zabrakło też licznej grupy Rolników z Sompolna. Podczas tegorocznej, Jubileuszowej X Edycji, wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach wzięły udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. Przestronne stoiska dały wystawcom możliwość doskonałego zaprezentowania oferty a zwiedzającym pozwalały zajrzeć w każdy prawie zakamarek.

W czasie dwóch dni targów odbyły się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów: 15 stycznia odbyła się: VII Konferencja Truskawkowa, VI Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz wykład pt.: Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie, natomiast 16 stycznia – konferencja sadownicza Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?, konferencja O warzywach polowych oraz konferencja Uprawy pod osłonami.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2020, po raz siódmy, przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła następujące produkty, rozwiązania i technologie:

  1. Carbohumic – ekstrakt humusowy wykonany na bazie węgla brunatnego, zgłoszony przez Carbohort Sp. z o.o.
  2. Delfin WG – biologiczny środek do zwalczania gąsienic, zgłoszony przez Agrosimex Sp. z o.o.
  3. Enbar – urządzenie do zamgławiania w szklarniach, zgłoszone przez Royal Brinkman Polska Sp. z o.o.

Członkowie jury obecni na posiedzeniu Kapituły byli zgodni, co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać wyróżnienie dla Plantalux Medio - wielozadaniowego sensora w systemie sterowania oświetleniem – zgłoszonego przez Plantalux Sp. z o.o.

Czytany 268 razy