27 września 2019

Sompoleńskie Święto Sadów 2019

Opracowanie: Ryszard Michalski • Zamieszczenie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Tradycją kilku ostatnich lat jest organizowanie Sompoleńskiego Święta Sadów. Impreza mająca za celu promocję producentów owoców odbyła się w tym roku 15 września z inicjatywy burmistrza gminy Sompolno Romana Bednarka, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie i Stowarzyszenia Sady Sompolna.

Do udziału w imprezie, w charakterze wystawcy, zaproszono szczególnie: producentów owoców i warzyw, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia mieszkańców, kobiet i rolnicze, producentów miodu i innych produktów związanych ze świętem i z działalnością rolniczą.

Święto ubarwiły występy artystyczne zespołów folklorystyczno-ludowych i solistów z ośrodka kultury MGOK w Sompolnie. Podczas imprezy odbywały się różne konkursy dla dzieci i dorosłych. Najbardziej wyczekiwanym był oczywiście konkurs zwierzaki z ogrodu, w którym trzeba było wykazać się wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi. Twórcom za surowiec mogły posłużyć tylko i wyłącznie owoce, warzywa i inne materiały naturalne a efekty ich pracy dostępne są w galerii poniżej. Na zakończenie odbyła się tradycyjna zabawa taneczna, na której byłem miód i oranżadę piłem - Ryszard Michalski

zdjęcia udostępnione przez MGOK w Sompolnie i UG w Sompolnie

Czytany 574 razy Ostatnio zmieniany 28 września 2019