30 maja 2018

Wójt roku 2017 Paweł Szczepankiewicz

Opracowanie: Leszek Matuszak • Zamieszczenie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Paweł Szczepankiewicz z prowadzącymi galę Paweł Szczepankiewicz z prowadzącymi galę UG w Wierzbinku

Redakcja Audycji Rolnych TVP1 po raz 17 zorganizowała konkurs na najlepszego gospodarza gminy. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 21 kwietnia br. w gmachu Telewizji Polskiej w Warszawie.
Celem konkursu był wybór wójta, który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatury wójtów zgłaszali mieszkańcy, instytucje i organizacje. Jak co roku z całego kraju napłynęło wiele zgłoszeń. Spośród nich kapituła konkursu wyłoniła 10 najlepszych. Ich sylwetki prezentowane były na antenie TVP1. O tym, kto został Wójtem Roku 2017 decydowali telewidzowie głosując za pomocą SMS. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent RP Andrzej Duda a honorowy patronat nad galą minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
Paweł Szczepankiewicz od trzech kadencji jest wójtem gminy Wierzbinek w powiecie konińskim. Gmina zajmuje obszar 148 km² a zamieszkuje go około 7500 osób. Wierzbinek to gmina rolnicza a poza rolniczo prosperuje z powodzeniem około 150 podmiotów gospodarczych. Od kilku lat na terenie gminy eksploatację węgla prowadzi Kopalnia Węgla Brunatnego Konin.

Zdjęcia: za zgodą UG w Wierzbinku

Czytany 823 razy Ostatnio zmieniany 31 maja 2018