25 października 2020

Pani Elżbieta Dryjańska NAJLEPSZYM DORADCĄ EKOLOGICZNYM 2020 w Polsce

Opracowanie: PZDR nr 6 • Zamieszczenie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeprowadzili w 2020 roku pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu NAJLEPSZY DORADCA EKOLOGICZNY. Konkurs skierowany był do doradców wpisanych na listę doradców rolniczych lub doradców rolnośrodowiskowych PROW 2014-2020 prowadzoną przez Dyrektora CDR w Brwinowie, którzy świadczą usługi dla rolników w zakresie rolnictwa ekologicznego. Głównym celem konkursu była i jest nadal popularyzacja i promowanie najlepszych osiągnięć doradców w zakresie rolnictwa ekologicznego. Konkurs podzielony był na 2 etapy: wojewódzki i krajowy.
W konkursie na Najlepszego Doradcę Ekologicznego piękny sukces odnotował PZDR nr 6 w powiecie konińskim za sprawą naszej koleżanki pani Elżbiety Dryjańskiej, która otrzymała I miejsce!
Każdy, kto zna panią „Elę od ekologii z Konina” wie, że jak mało kto jest niezmordowanym fachowcem w swojej dziedzinie. Poza tym jest to sumienny, życzliwy i pełen pomysłów doradca w dziedzinie ekologii, ale też agroturystyki czy dziedzictwa kulinarnego. Czasami jej zazdrościmy tej aury serdeczności i tej ogromnej wiedzy, bo ci, którzy zajmują się ekologią potwierdzą, że trzeba umieć meandrować wśród zawiłych przepisów ustaw i rozporządzeń, które zmieniają się równie często jak miesiące w kalendarzu. Natomiast o agroturystyce pani Ela wie więcej niż wszystkie strony internetowe w tej tematyce razem wzięte.
Wszyscy z naszego zespołu doradczego z Koła, Turku i Konina cieszymy się, że praca Pani Eli oraz jej zaangażowanie w propagowanie idei rolnictwa ekologicznego zostało docenione przez jury konkursu a nasi rolnicy mają na miejscu doradcę, który jest profesjonalny i z pasją wykonuje pracę na rzecz rolników gospodarujących zgodnie z kryteriami rolnictwa ekologicznego.


  Pani Elu  - w tych trudnych czasach pandemii korona wirusa
  nie możemy wspólnie uczcić Pani sukcesu tak jak to staropolskim obyczajem stoi
  i wyrazić werbalnie!!! jak bardzo jesteśmy z Pani dumni
  i z całego serca gratulujemy, ale co się odwlecze to nie uciecze ...

 

Laureatami I edycji konkursu zostali:

I miejsce: Elżbieta Dryjańska – województwo wielkopolskie
II miejsce: Agnieszka Jereczek – województwo pomorskie
III miejsce: Jan Pajdzik – województwo małopolskie

I wyróżnienie: Urszula Borusiewicz – województwo dolnośląskie
II wyróżnienie: Jerzy Grabowski – województwo mazowieckie.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów w pracy doradczej. Pracy będzie dużo, bo rolnictwo ekologiczne w najbliższym czasie będzie kluczowym elementem w procesie przejścia na stronę bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego i lepszej ochrony różnorodności biologicznej.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło w Nadarzynie 9 października b.r., podczas drugiej edycji targów polskiej branży BIO. Targi BIOEXPO były niepowtarzalną okazją do zapoznania się z szeroką ofertą produktów w jakości BIO, EKO, ORGANIC, naturalnej, FAIRTRADE i DEMETER wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i też zagranicznych producentów i przetwórców.

Czytany 343 razy Ostatnio zmieniany 25 października 2020