11 października 2019

Specjalistyczna wiedza na konferencji w Nosalach

Opracowanie: Wioletta Szkopek • Zamieszczenie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W dniu 09.10.2019 r. w Nosalach gm. Bralin blisko 30 rolników – hodowców bydła i producentów mleka, uczestniczyło w konferencji powiatowej zorganizowanej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego n.t. „Genotypowania bydła” .

Zdjęcia: W.Szkopek,P.Stasiak,P.Twardowski

Jak sam tytuł konferencji wskazuje głównym tematem było wykorzystanie genotypowania i selekcji genomowej w zarządzaniu stadem bydła mlecznego. Temat ten przybliżyła Pani Aneta Bartkowiak z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. O najnowszych narzędziach w ocenie wartości użytkowej bydła mlecznego mówił pan Waldemar Krzymowski – także przedstawiciel PFHBiPM. W dalszej kolejności pan Szymon Bugaj przedstawił innowacyjne technologie wspierające rozród oraz wzrost potencjału genetycznego bydła mlecznego oraz szeroko zaprezentował Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu jako sprawdzonego partnera w prowadzeniu rentownej hodowli. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń. Omawiane zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania, zadawano szereg merytorycznych pytań. Rolnicy pozyskiwali bezpośrednie kontakty do wykładowców w celu uzyskania szerszej bazy interesujących ich informacji.

Organizatorzy dziękują Panu Stanisławowi Niechciałowi – sołtysowi wsi Nosale za zaangażowanie w organizację konferencji i udostępnienie sali Domu Ludowego.

Wioletta Szkopek

Poniżej galeria zdjęć

Czytany 546 razy Ostatnio zmieniany 11 października 2019

Galeria