01 października 2018

O lotnictwie w rolnictwie - XX Międzynarodowa Wystawa AGRO SHOW już za nami

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Wiatrakowiec do celów rolniczych Wiatrakowiec do celów rolniczych Fot. P.Twardowski

W dniach od 20 do 23 września 2018 na terenach lotniska w miejscowości Bednary w powiecie poznańskim odbywała się jubileuszowa XX Międzynarodowa Wystawa AGRO SHOW, która ściągnęła w to miejsce tłumy uczestników. Dnia 22 września grupa czterdziestu rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z terenu gminy Kępno brała udział w wyjeździe studyjnym, podobne wyjazdy odbyły się także z gminy Baranów i gminy Bralin. To doskonała okazja do zaprezentowania wielu nowości w rolnictwie, a tym samym możliwość aktywizacji mieszkańców, wspierająca rozwój produkcji rolniczej.

Grupa uczestników wyjazdu studyjnego z Kępna

Szczególną uwagę zwiedzających wystawę przykuło stoisko nr 539, gdzie można było zobaczyć najnowsze nowinki techniczne jeśli chodzi o lotnictwo w rolnictwie. Takim nowoczesnym rozwiązaniem był wiatrakowiec zaprojektowany do celów rolniczych, a wyposażony w wysokociśnieniowe opryskiwacze do środków ochrony roślin, mogący w krótkim czasie pokryć duże areały upraw. Dodatkowe zastosowanie wiatrakowca to m.in.: nawożenie z powietrza, rozsiewanie nawozów, siew z powietrza, hydrosiew, obserwacje wielkoobszarowych upraw, opryski pól, łąk, pastisk i lasów. Podziwiany statek powietrzny to prawdziwa rewolucja i odpowiedź na potrzeby współczesnego rolnictwa, zwłaszcza jeśli chodzi o duże powierzchnie i uprawy o dużej wysokości roślin.

Podstawowe parametry wiatrakowca: możliwość montażu zbiornika na pestycydy od 80 l do 200 l, prędkość robocza 60-90 km/h, przelotowa 160 km/h, zasięg około 600-640 km, możliwość startu po nieutwardzonym gruncie, wykorzystanie paliwa samochodowego Pb-95/98, czas pracy w powietrzu do około 4 godzin, wydajność pompy o natężeniu przepływu do 40 l/min.

P.Twardowski

Informacje pozyskano na podstawie źródła: ulotka - flyargo.aero

Czytany 1197 razy Ostatnio zmieniany 31 października 2018

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.