10 września 2018

Dożynki, dożynki... w Rychtalu

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Dożynki powiatowo-gminne w Rychtalu Dożynki powiatowo-gminne w Rychtalu P.Twardowski

Dnia 8 września 2018 roku w godzinach popołudniowych odbyły się dożynki powiatowo-gminne w Rychtalu, uroczystości rozpoczęły się zbiórką uczestników na Rynku w Rychtalu, następnie bogato przystrojony korowód dożynkowy przejechał na tereny miejscowej Hali Sportowej , gdzie odbyła się polowa msza dziękczynna, po czym rozpoczęła się część oficjalna dożynek. Na wstępie wystąpił Starosta Kępiński wraz z Wójtem Gminy Rychtal, który oprócz ciepłych słów skierowanych do rolników i mieszkańców obszarów wiejskich wspomniał również o panującej suszy i znacznie uboższych plonach, następnie odbył się tradycyjny obrzęd „Wieńca i Chleba” oraz wystąpienia zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, posłów i europosłów. Licznie przybyła publiczność oraz delegacje z poszczególnych gmin powiatu kępińskiego mogły podziwiać występy artystyczne dzieci ze Szkół Podstawowych w Drożkach i Rychtalu, po czym wszyscy udali się na wspólny poczęstunek, gwiazdą wieczoru był zespół Power Play.

Na dożynkach nie zabrakło również stoisk gastronomicznych i regionalnych, jak również stoisk instytucji pracujących na rzecz rolnictwa m.in. Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i miejscowego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w powiecie kępińskim. Na naszym stoisku informacyjnym można było uzyskać wiele cennych i ciekawych informacji odnośnie programów pomocowych dla rolnictwa, jak również zapoznać się z kolekcją odmian roślin uprawnych na terenie Południowej Wielkopolski, do rozdysponowania na stoisku posiadaliśmy pełny asortyment ulotek, gazet i gadżetów Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Obok naszego stoiska prezentowały się również inne stoiska z powiatu kępińskiego m.in. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także stoisko Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piotr Twardowski

Poniżej zamieszczamy dodatkową fotogalerię z wydarzenia

Czytany 1328 razy Ostatnio zmieniany 18 września 2018

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Galeria