Wydrukuj tę stronę
14 marca 2019

Relacja ze spotkania "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" w powiecie grodziskim

Opracowanie: Łukasz Kuleczka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przemawia kierownik BP ARiMR w Grodzisku Wielkopolskim Przemawia kierownik BP ARiMR w Grodzisku Wielkopolskim Łukasz Kuleczka

Spotkanie odbyło się 14.03.2019 w Sali Centrum Kultury w Wielichowie i miało charakter informacyjny. Skierowane było do rolników i mieszkańców wsi powiatu grodziskiego. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Spotkanie poprowadził Pan Marian Piotrowski – kierownik BP w Grodzisku Wielkopolskim.

Informacji  udzielali przedstawiciele agent i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, m.in.:

  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego,
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
  • Państwowa Inspekcja Weterynaryjna,
  • Państwowa Straż Pożarna,
  • Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Zgodnie z porządkiem poruszanych zagadnień przedstawiciele poszczególnych instytucji przekazywali wiedzę na tematy problemowe, a po wykładzie byli dostępni odpowiadając rolnikom na pytania. Na spotkaniu zabrakło przedstawiciela Wojewody Wielkopolskiego.

Zostały omówione następujące zagadnienia dotyczące rolnictwa: obsługa zgłoszeń zwierzęcych przez Portal IRZplus, płatności bezpośrednie i wsparcie krajowe udzielane przez ARiMR, transfer wiedzy i innowacje rolnicze w działalności WODR w Poznaniu, zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników oraz działalność prewencyjna i rehabilitacyjna KRUS, idee, zadania i strategie KOWR, afrykański pomór świn (ASF) oraz zasady bioasekuracji, bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwach rolnych, zabezpieczenia składowania płodów rolnych, bezpieczna żywność, rolniczy handel detaliczny.

Spotkanie informacyjne „Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi” tworzy okazję do zebrania wielu instytucji w jednym miejscu i zdobycia bieżących informacji przez rolników.

Czytany 417 razy Ostatnio zmieniany 19 marca 2019

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Najnowsze od Łukasz Kuleczka

Galeria