29 stycznia 2021

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2021 !

Opracowanie: Arleta Maciejewska • Zamieszczenie: Mirosława Suchorska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Przypominamy rolnikom, iż od 1 lutego do 1 marca 2021r.mogą składać wnioski o zwrot  podatku akcyzowego który ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego do produkcji rolnej wynikającej z faktur  VAT oraz stawki zwrotu podatku do 1 litra (1 zł).

Kwota zwrotu podatku nie może być wyższa niż suma :kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu na 1 litr oleju napędowego (1,00 zł), liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych posiadanych (współposiadanych) przez rolnika wskazanej  w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne wg stanu na dzień 1 lutego danego roku oraz kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego (1,00 zł/) liczby oraz średniej rocznej liczby DJP bydła, które rolnik posiadał w 2020 r. W przypadku ubiegania się o zwrot podatku w odniesieniu do bydła do wniosku trzeba dołączyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR Z z informacją o liczbie DJP.

O zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła można ubiegać się jednorazowo w danym roku (albo od 1 lutego do 1 marca i od 2 do 31 sierpnia), pod warunkiem ze dokument wystawiony przez Agencję będzie opiewał na wnioskującego. Zwrot pieniędzy zostanie wypłacony w kwietniu.

 

Bibliografia:

Żródło: MRiRW

 

Czytany 251 razy Ostatnio zmieniany 29 stycznia 2021