04 lipca 2016

Pokaz strażacki w gminie Połajewo

Opracowanie: Paweł Kopaniarz
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Dnia 19 czerwca 2016 r. w czasie gminnych zawodów sportowo – pożarniczych w Młynkowie w gminie Połajewo Zespół Doradczy w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zorganizował pokaz w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego na obszarach wiejskich województwa wielkopolskiego”.

Na wstępie imprezy Kierownik ZD w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim Pan Tadeusz Pertek, poinformował o celu imprezy, którym jest poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz przedstawił instytucje współorganizujące projekt tj. Urząd Marszałkowski, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. Pan Kierownik zaznaczył że projekt ten został wsparty przez Urząd Marszałkowski dzięki osobistemu staraniu i zaangażowaniu Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego. Przedstawił warunki konkursu wiedzy przeciwpożarowej organizowanego przez WODR i jednostki współorganizujące.

 Pokazu sprzętu gaśniczego, oraz pokazu akcji gaśniczych, sprawności  i umiejętności strażaków gotowych w każdej chwili wyruszyć do akcji ratunkowej dokonali strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynkowie przy współpracy jednostek z pozostałych miejscowości z gminy Połajewo

Podczas spotkania odbył się pokaz technik udzielania pierwszej pomocy przez ratowników przedmedycznych z Enea Operator Poznań, zaproszonych przez organizatorów zawodów sportowo – pożarniczych. W wolnych chwilach strażacy udzielali praktycznych porad w jaki sposób ograniczyć ryzyko zagrożenia pożarem.

Przeprowadzony w trakcie pokazu konkurs z zakresu wiedzy przeciwpożarowej, cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 62 uczestników. Po sprawdzeniu poprawności udzielonych odpowiedzi osoby, które udzieliły ponad 50% prawidłowych odpowiedzi wzięły udział w losowaniu nagród, którymi było 5  gaśnic proszkowych o masie środka gaśniczego 6 kg. Nagrody w postaci gaśnic wylosowali: Pani Monika Kubiak, Pan Sławomir Grunt, Pan Bartłomiej Jerzyk, Pani Ewa Pieszyńska i Pani Grażyna Śniegocka. Ponadto przy stoisku WODR były wydawane ulotki i materiały dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz darmowa kawa z ciastkiem.

 

Paweł Kopaniarz - doradca WODR z gminy Połajewo

Tadeusz Pertek - kierownik ZD WODR w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

 

Czytany 1531 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.