24 listopada 2015

Czy warto się spotykać w grupie ?

Opracowanie: Czesław Nowakowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Trzy lata  temu w gminie Wieleń została zorganizowana Lokalna Grupa Dyskusyjna - producentów rolnych. Są to gospodarstwa  zajmujące się  produkcją mleka- 2 gosp.,  mleka i żywca wołowego – 2 gosp. , oraz produkcją żywca wołowego – 1 gosp.. Grupa spotyka się z doradcą rolnym raz na kwartał.

Tematyką do chwili obecnej  w dyskusji  były sprawy bieżące w rolnictwie, opłacalność produkcji . Na każdym spotkaniu doradca referował wybrany temat w zależności od potrzeb dla grupy rolników, na bieżąco były dostarczane różnego rodzaju materiały. Udzielane były informacje i porady odnośnie sporządzania wniosków  do płatności obszarowych, oraz możliwości pozyskiwania środków z UE.

Spotykanie się rolników w grupie pozwala na wymianę doświadczeń, zacieśnia  między sobą więzy , czego w ostatnim czasie brakuje.

  Celem Lokalnej Grupy Dyskusyjnej  (spotykania się rolników w grupie) jest:

- doprowadzenie do większej współpracy między sobą

-pozyskiwania na bieżąco większej informacji  dot. rolnictwa

-pogłębiania wiedzy do kierunku produkcji  poprzez szkolenia

- wprowadzanie nowych technologii do produkcji w zależności od kierunku produkcji

 

Doradca rolny ma  możliwość  wykazania się większą  skutecznością udzielania  porad bezpośrednio w gospodarstwie rolnym.

 

 

                                                       Czesław  Nowakowski- doradca w gminie Wieleń

Czytany 686 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.