Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dnia 18 marca 2019 roku odbyło się szkolenie informacyjne dla rolników z Gminy Tarnówka. Razem z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa omówiliśmy zmiany jakie występują we wnioskach obszarowych w kampanii 2019. Rolnicy zostali zapoznani z portalem IRZplus, oraz z nowymi obszarami ONW. Najwięcej pytań padało jednak na temat dyrektywy azotanowej i dostosowania się do jej wymogów. W związku z tym przedstawiliśmy terminy stosowania nawozów naturalnych, maksymalne dawki azotu naturalnego, odległości stosowania nawozów oraz wytyczne do przygotowywania planów nawozowych.

Jak co roku złotowska Fundacja Złotowianka zorganizowała Jarmark Bożonarodzeniowy Tak i w tym roku dnia 15 grudnia zorganizowali Gwiazdkowy Rynek w Krainie Lodu.

Motywem przewodnim była sceneria bajki „Kraina Lodu”. Tego dnia dzieci wraz z opiekunami licznie przybyli na Plac Paderewskiego aby czynnie uczestniczyć w zabawie Fundacji.  Początkowo można było podziwiać występy młodych artystów ze Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie, jak i dzieci z lokalnych przedszkoli.

W tłumie ludzi można było zobaczyć postaci z bajki, jak i najbardziej oczekiwanego w tym okresie Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom cukierki. Wśród licznych atrakcji znajdowała się także loteria fantowa kryjąca cenne nagrody. Można było napić się ciepłych napojów, a nawet zjeść gofra lub poczęstować się wypiekami świątecznymi. Każde dziecko mogło także pomalować sobie buzię, z przerębla wyłowić cukierki lub napisać list do Świętego Mikołaja.

Największą atrakcją tego wieczoru okazało się wystąpienie zespołu fundacji, którzy przygotowali  iście bajkowe przedstawienie pt. „Kraina Lodu”.

Na zakończenie można było podziwiać kolorowe, i przepiękne fajerwerki.

W dniu 20 listopada 2018 w sali wykładowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Złotowie odbyło się szkolenie specjalistyczne dla rolników z terenu powiatu złotowskiego. Zaproszonym wykładowcą była Pani Jolanta Klupś główny specjalista Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu do spraw użytków zielonych. Wśród omawianych tematów były między innymi :

  1. Standardy gospodarowania na pastwiskach na glebach mineralnych i hydrogenicznych, oraz
  2. Standardy gospodarowania na łąkach w gospodarstwach nieobjętych działaniem rolno-środowiskowo-klimatycznym

Pani specjalistka poinformowała wszystkich jakie gatunki traw są najlepsze, aby łąka była cenna pod kątem jakościowym i spełniała standardy pełnowartościowej paszy dla bydła. Dodała także kilka zdań na temat nawożenia Trwałych Użytków Zielonych, a także poinformowała, że Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach zajmuje się tematyką łąkarstwa.