Start ZD w Powiatach Powiaty C - K w Chodzieży Nowości z Chodzieży Sukces "Polnej 6" Szamocin

Sukces "Polnej 6" Szamocin

 

     SUKCES "Polnej 6" Szamocin

 

       sam_2110

 

W dniu 11 grudnia 2012 r. w ośrodku konferencyjnym w Smolarni niedaleko Trzcianki odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu, wręczono nagrody i wyróżnienia z rąk Krzysztofa Grabowskiego, Członka Zarządu Województwa Marszałkowskiego. Do konkursu zgłoszonych zostało 46 obiektów z całej Wielkopolski, które oceniono w 3 kategoriach: Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi. Kapituła odwiedziła wszystkie obiekty i dokonała lustracji gospodarstw. Ocenie podlegał: wygląd obiektu, otoczenia, klimat, wyżywienie, smak, standard pokoi i wystrój. Wszystko to po to, aby wybrane obiekty można bez obaw polecić turystom, jako ciekawe i odpowiadające standardom. Obiekt z powiatu chodzieskiego do szóstej edycji konkursu został zgłoszony przez WODR w Poznaniu  Zespół Doradczy w powiecie chodzieskim. W tej edycji duży sukces właśnie odniosło Gospodarstwo Agroturystyczne „Polna 6” Państwa Lidii i Jarosława Woźniczków z Szamocina. Kapituła dostrzegła walory gospodarstwa przyznając II miejsce w  kategorii obiektów o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. Otrzymało dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 6 tysięcy złotych. Wśród gości, którzy przybyli na uroczystość podsumowania konkursu z gratulacjami dla naszych laureatów byli: starosta Julian Hermaszczuk i burmistrz gminy Szamocin Eugeniusz Kucner oraz doradca WODR w Poznaniu ZD Chodzież Jolanta Wieczorek. Nagrodę jaką uzyskało Gospodarstwo Agroturystyczne „Polna 6” w konkursie na poziomie województwa jest wielkim wyróżnieniem i okazją do szerokiej promocji tegoż gospodarstwa, jak również do promocji agroturystyki powiatu chodzieskiego. Życzymy dalszych sukcesów i dynamicznego rozwoju  gospodarstwa agroturystycznego „Polna 6”.

 

      sam_2116

Ostatnio modyfikowane: czwartek, 28 lutego 2013 13:05

Jolanta Wieczorek

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Stół wielkanocny Zamieścił Iwona Walkowiak

  Stół wielkanocny 26 marca 2015 r. w Margoninie w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie zorganizowany został po raz kolejny pokaz potraw wielkanocnych. Od 2003 r. tradycja potraw wielkanocnych tak zwanego Pałuckiego Stołu Wielkanocnego wpisała się w kartę kultywowania obrzędów tradycyjnych naszej gminy. Inicjatorami stołu wielkanocnego jest Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich z Margonina, natomiast smakołyki wielkanocne przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Według tradycji wielkanocnej na naszym stole powinny pojawić się wszystkie te potrawy, których nam brakowało podczas trwania Wielkiego Postu. Na stole pojawiły się takie potrawy jak : żurek z białą kiełbasą i jajkiem, wędliny – symbol płodności i dostatku : biała surowa kiełbasa gotowana, szynka parzona, schab w galarecie, galareta wieprzowa, pasztet z jajkiem( zając) , sałatka warzywna, chleb – symbol ciała Chrystusa, chrzan, sól- symbol oczyszczenia, baranki z masła – symbol zwycięstwa Chrystusa, jajka – symbol płodności, ciasta – mazurek, baby drożdżowe i gotowane, serniki, torty. Spotkanie otwarła Przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Pani Jolanta Cieślik , która przywitała zaproszonych gości –przedstawicieli jednostek samorządowych – Burmistrza - Pana Janusza Piechockiego , Zastępcę Burmistrza -…

  Napisany w wtorek, 07 kwietnia 2015 09:28 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 78 razy Więcej…
 • Podsumowanie działalności doradztwa rolniczego w powiecie chodzieskim 2014’ Zamieścił Iwona Walkowiak

  W dniu 04.03.2015 r. w sali „Nowa Concordia" Szamocińskiego Ośrodka Kultury odbyło się podsumowanie działalności doradztwa rolniczego w powiecie chodzieskim za 2014 r. Na spotkanie przybyli przedstawiciele lokalnych jednostek samorządowych ( WIR, RZRKiOR, KR, sołtys ,i Radni Rady Miejskiej), przedstawiciele jednostek pracujących na rzecz rolnictwa ( ARiMR, BGŻ, PIORiN ), zaproszeni goście, rolnicy oraz doradcy.Wszystkich zebranych powitał kierownik ZD Chodzież Janusz Marcinkowski, a następnie przedstawił działalność WODR ZD Chodzież za miniony rok. Sprawozdanie głównie opierało się na przedstawieniu czynności , które realizowane były wg. określonych zadań i metod, wynikających z planu działalności WODR, między innymi wykładów, pokazów, demonstracji , konkursów, analiz, itd. Omówił współprace z gospodarstwami demonstracyjnymi między innymi - wdrażanie innowacji na temat „Wsparcie procesów optymalizacji produkcji i nawożenia na podstawie danych satelitarnych", praktyk studenckich . Zachęcał rolników do korzystania z wykładów specjalistycznych, wykładów organizowanych przez WODR oraz z pomocy w wypełnianiu wniosków i planów w celu otrzymania środków z UE i krajowych. Dziękował za tak liczne przybycie rolników , za tak duże zainteresowanie spotkaniem rolniczym.Następnie odbył się wykład „Płatności bezpośrednie oraz Zazielenianie jako obowiązkowy wymóg systemu płatności bezpośrednich…

  Napisany w środa, 18 marca 2015 08:50 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 128 razy Więcej…
 • Bezpłatne szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin Zamieścił Iwona Walkowiak

  Bezpłatne szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin Bezpłatne szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin z uwzględnieniem zasad integrowanej ochrony roślin w województwie wielkopolskim   Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w PoznaniuZespół Doradczy w Chodzieżyw konsorcjum zWielkopolską Izbą RolnicząCentrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w PoznaniuStowarzyszeniem Naukowo – Technicznym Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w KaliszuPrzeprowadził na terenie powiatu Szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin z uwzględnieniem zasad integrowanej ochrony roślin w województwie wielkopolskimSzkolenie podstawowe (dwudniowe)* było prowadzone w Margoninie w MGOK dnia 18/19/11.2014 roku. Szkolenia uzupełniające ( jednodniowe )** były prowadzone w Szamocinie – Sala CONCORDIA dnia 27.11.2014 roku i Chodzieży w Prima Bistro Pływalnia DELFIN dnia 02.12.2014 roku.Uczestnicy szkoleń otrzymali dwa zaświadczenia , jedno zaświadczenie z Integrowanej Produkcji Roślin i drugie zaświadczenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin. Ogółem zaświadczenia otrzymało 80 rolników.Następne szkolenia uzupełniające ( jednodniowe ) z ww zakresu będą prowadzone:- w gminie Margonin dnia 09.02.2015 roku,- w gminie Budzyń w GOK dnia 16.03.2015 roku.Zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniach zachęcamy do zgłaszania się do biur gminnych lub biura Zespołu Doradczego w Chodzieży.Koszty uczestnictwa w szkoleniach podstawowych lub uzupełniających są finansowane z budżetu projektu. Europejski…

  Napisany w wtorek, 09 grudnia 2014 09:27 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 585 razy Więcej…
 • Pokaz technologiczny Sokolec Zamieścił Iwona Walkowiak

  W dniu 16 września 2014 r. w Sokolcu gm. Szamocin powiat Chodzieski w gospodarstwie rolnym Państwa Józefa i Elżbiety Walczak odbył się pokaz technologiczny. Temat pokazu to: Optymalizacja produkcji mleka i wołowiny z uwzględnieniem ochrony środowiska i spełnienia zasad wzajemnej zgodności.Program spotkania obejmował:1. Pokaz nt „Podział stada krów na grupy technologiczne" -WODR Andrzej Piętka2. Omówienie upowszechnienia nt „Optymalizacja żywienia bydła opasowego" –WODR Andrzej Piętka .   Dodatkowo w pokazie udział brali pracownicy Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy, którzy omówili innowacyjny program : - „ Wycena genomowa krów mlecznych".Zgromadzeni rolnicy , doradcy i zaproszeni goście zwiedzali obory, krowy , bydło opasowe właścicieli gospodarstwa. W miłej atmosferze spędzili czas przy poczęstunku i kawie . Dyskutowali na tematy żywienia , doboru buhajów, postępu genetycznego w celu zwiększenia wydajności i jakości mleka, ochrony środowiska oraz spełniania wymogów CC.

  Napisany w wtorek, 09 grudnia 2014 08:58 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 515 razy Więcej…
 • Pokaz technologiczny Sokolec Zamieścił Iwona Walkowiak

  Pokaz technologiczny Sokolec W dniu 16 września 2014 r. w Sokolcu gm. Szamocin powiat Chodzież w gospodarstwie rolnym Państwa Józefa i Elżbiety Walczak odbył się pokaz technologiczny. Temat pokazu to: Optymalizacja produkcji mleka i wołowiny z uwzględnieniem ochrony środowiska i spełnienia zasad wzajemnej zgodności.Program spotkania obejmował:1. szkolenie nt Wycena genomowa krów mlecznych -Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Bydgoszcz2. pokaz nt Podział stada krów na grupy technologiczne -WODR Andrzej Piętka3. omówienie upowszechnienia nt Optymalizacja żywienia bydła opasowego –WODR Andrzej PiętkaZgromadzeni rolnicy , doradcy i zaproszeni goście w miłej atmosferze spędzili czas przy poczęstunku i kawie . Dyskutowali na tematy żywienia , ochrony środowiska oraz spełniania wymogów CC.

  Napisany w wtorek, 04 listopada 2014 08:13 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 696 razy Więcej…
 • Dożynki powiatowe Stróżewo 2014 Zamieścił Iwona Walkowiak

  W dniu 6 września 2014 r. na boisku sportowym w Stróżewie odbyły się dożynki powiatowo-gminno-miejsko-parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Stróżewie. Po nabożeństwie korowód dożynkowy ruszył w kierunku stadionu , gdzie odbyły się dalsze uroczystości  obrzędowe. Otwarcie dożynek odbyło się co rocznym zwyczajem  przemarszu korowodu dożynkowego na czele z Chodzieską Orkiestrą Dętą . Każde sołectwo zaprezentowało zgromadzonej publiczności swoje wieńce dożynkowe oraz potrawy charakterystyczne dla danego regionu. Starostowie uroczystości Hanna Dziamska i Andrzej Reginia oficjalnie przekazali na ręce Starosty chodzieskiego Pana Juliana Hermaszczuka chleb dożynkowy a on podzielił się z pozostałymi przedstawicielami samorządu i zebranymi uczestnikami dożynek. Następnie miały miejsce przemówienia organizatorów oraz zaproszonych gości.  Dziękowano za żniwa , za plony za chleb który jest najważniejszy i życzono rolnikom w kolejnych latach obfitych plonów. Podczas trwania imprezy rolnicy mogli skorzystać z porad specjalistów Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego , Izby Rolniczej oraz Banku Gospodarki Żywnościowej. Dla uczestników dożynek przygotowano wiele atrakcji . Stoiska z regionalnymi potrawami przygotowały poczęstunki. Całej uroczystości towarzyszył Chór , zespoły min Zespół Tańca Ludowego.  Wieczorem odbyło się losowanie nagród , rozstrzygnięto konkursy dożynkowe. Potem w godzinach wieczornych przygrywał zespół kFiaty, gdzie bawiono się do…

  Napisany w wtorek, 28 października 2014 08:10 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 714 razy Więcej…
 • Spotkanie środowiskowe Zamieścił Iwona Walkowiak

  „SPOTKANIE ŚRODOWISKOWE W CHODZIEŻY"We wtorek dnia 09.09.2014 r. w Sali Urzędu Gminy w Chodzieży odbyło się spotkanie środowiskowe, dotyczące oceny potrzeb doradczych rolników i planowania Programu Działania Zespołu Doradczego w Chodzieży na 2015 rok.Organizatorem spotkania był Kierownik ZD Chodzież – Pan Janusz Marcinkowski. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i instytucje związane z otoczeniem rolnictwa: - Kierownik ARiMR Biura Powiatowego – Pan Janusz Derkowski, Delegaci do Rady Powiatu WIR – Pan Józef Walczak, Mieczysław Michalak, Ireneusz Zwierzykowski - V-ce Prezes RZRKiOR – Pani Jolanta Cieślik, Przedstawiciel BGŻ pan Bartosz Szumiński, Lekarz powiatowy PIWet Pani Iwona Juraszek oraz doradcy Zespołu Doradczego.Na wstępie spotkania Kierownik Zespołu Doradczego Pan Janusz Marcinkowski powitał zaproszonych gości i doradców. W spotkaniu omówił następującą tematykę:1) Zasady planowanej rocznej działalności WODR,2) Potrzeby doradcze rolników i mieszkańców powiatu chodzieskiego,- wyniki porad i ankietyzacji3) Przedstawienie zadania powiatowego na lata 2014-2015,4) Podsumowanie i dyskusja.   Janusz Marcinkowski

  Napisany w piątek, 03 października 2014 07:02 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 669 razy Więcej…
 • Dni Pola Nowa Wieś Ujska 2014 r. Zamieścił Iwona Walkowiak

  Dni Pola Nowa Wieś Ujska 2014 r. W dniu 24 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Nowej Wsi Ujskiej pod patronatem firmy Agroplon spółka Zo.o w Pile. Otwarcie spotkania i powitanie przybyłych gości rozpoczęło się od razu na poletkach doświadczalnych. Po oficjalnym otwarciu rolnicy, doradcy i pozostali goście zostali oprowadzeni po poletkach doświadczalnych zbóż i rzepaku. Prowadzący omawiali efekty oraz ilości zastosowanych nawozów i środków ochrony roślin firmy Yara Poland Sp. Zoo oraz Przedsiębiorstwa Intermag sp. Zoo jako czołowych producentów szerokiej palety agrochemikaliów dla rolnictwa. Druga część spotkania odbyła się w świetlicy wiejskiej gdzie nastąpiło podsumowanie wyników przez osoby prowadzące prezentacje polowe oraz przedstawiciela WODR Poznań Piła. Na zakończenie spotkania Firma Agroplon przedstawiła swoją ofertę współpracy z rolnikami w zakresie skupu, sprzedaży zboża paszowego i konsumpcyjnego , środków ochrony roślin i nawozów oraz usług w zakresie suszenia czyszczenia i magazynowania. Spotkanie w miłej atmosferze zakończył ciepły poczęstunek.

  Napisany w czwartek, 14 sierpnia 2014 09:15 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 890 razy Więcej…
 • AgroLiga 2013 Zamieścił Iwona Walkowiak

  AgroLiga 2013 TOP s.c. Huszczak, Humerczyk, producent sera smażonego w Ratajach został Krajowym Laureatem AgroLigi 2013 w kategorii firmy. Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu odbyło się 1.04.2014.Pierwsza część uroczystości miała miejsce w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie laureaci otrzymali z rąk sekretarza stanu Kazimierza Plocke listy gratulacyjne honorowego patrona konkursu Ministra Marka Sawickiego. Ponadto Halina Huszczak została odznaczona Honorową Odznaką "Zasłużony dla Rolnictwa".W ramach drugiej części uroczystości w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala AgroLiga 2013, gdzie w obecności kilkuset osób, wysokich osiągnięć gospodarczych osobiście gratulował Prezydent RP Bronisław Komorowski.   W imieniu firmy "TOP" listy gratulacyjne oraz puchar ufundowany przez Prezesa ARR Radosława Szatkowskiego odebrali Halina i Włodzimierz Huszczak. fotograf Łukasz Kamiński ,zdjęcie pochodzi z Kancelarii Prezydenta RP. Krajowy Laureat AgroLigi 2013

  Napisany w poniedziałek, 07 lipca 2014 07:10 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 926 razy Więcej…
 • Spotkanie rolnicze w Prośnie Zamieścił Iwona Walkowiak

  Spotkanie rolnicze w Prośnie Spotkanie rolnicze w Prośnie   W dniu 30 .05.2014 roku w Prośnie gm. Budzyń ,w powiecie Chodzieskim odbyło się spotkanie rolnicze nt „Systemy decyzyjne jako element aktywizacji na obszarach wiejskich „Organizatorem spotkania był Kierownik ZD w Chodzieży Pan Janusz Marcinkowski.Zaproszeni wykładowcy to Pan Mieczysław Łepkowski Gł. specjalista ds. technologii produkcji i doświadczalnictwa oraz kierownik działu IT Pan Maciej Zacharczuk z WODR Poznań.Pierwszy z nich Pan Łepkowski miał wykład specjalistyczny nt" Wykorzystanie programu komputerowego NegFry w zwalczaniu zarazy ziemniaczanej w ziemniakach". Na początku przedstawił historię zarazy ziemniaka, nowych jej odmian oraz prób jej zwalczania przy pomocy, między innymi, wspomagania stacji meteorologicznych.Z kolei Pan Maciej Zacharczuk w formie pokazu omówił temat „ Działanie polowej stacji meteorologicznej w komputerowym systemie decyzyjnym jako element integrowanej produkcji „ Pokazał przywieziony model polowej stacji meteorologicznej i omówił jak zalogować się na naszą stronę WWW.wodr.poznan.pl oraz krok po kroku wyjaśnił działanie programu komputerowego Neg Fry . Dyskusja była gorąca , rolnicy zgromadzeni pytali się o wiarygodność wyników przekazywanych ze stacji meteorologicznych jak odczytywać dane oraz wymieniali się swoimi doświadczeniami w uprawie ziemniaka , w tym zwalczaniu zarazy…

  Napisany w poniedziałek, 09 czerwca 2014 10:56 w Nowości z Chodzieży
  Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! Czytany 979 razy Więcej…