12 stycznia 2017

Zapowiedź nowej zaprawy owadobójczej do rzepaku

Opracowanie: Małgorzata Nowaczyk
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Jak informuje Topagrar Polska w najnowszym numerze 2017/1, z początkiem roku firma Du Pont organizuje dwie konferencje: 2 lutego br. w Opolu oraz 15 lutego br. w Gniewie (w woj. pomorskim). Ich tematem przewodnim będzie rzepak: „Produkcja rzepaku dziś i jutro”. W czasie konferencji poruszane będą m.in. zagadnienia związane z obecnymi trendami w uprawie rzepaku, rolą składników pokarmowych dla roślin, mechanizmami pobierania i transportu nawozów dostarczanych dolistnie, sposobami poprawienia jakości kwitnienia rzepaku, a także zostanie przedstawiona przez Anitę van Nieuwenhoven z Du Pont prezentacja nowej zaprawy insektycydowej.

Zważywszy, że od trzech sezonów brak w Polsce rejestracji zaprawy owadobójczej do rzepaku, to jest to wiadomość nieobojętna dla zainteresowanych, szczególnie, gdy jak twierdzi Tomasz Czubiński w artykule „Licho nie śpi… choroby też!” „[…] kondycja i porażenie jesienne rzepaku przez choroby zależy w ostatnim czasie od […] ataku szkodników”. Ostatniej jesieni nowym zagrożeniem dla rzepaku stały się mszyce jako szkodniki bezpośrednie oraz jednocześnie wektory wirusa żółtaczki rzepy. Nie straciła też znaczenia śmietka kapuściana. W miejscach uszkodzenia korzeni i szyjki spowodowanych przez śmietkę może pojawić się szara pleśń.

Bliższe informacje na temat konferencji „Produkcja rzepaku dziś i jutro” są dostępne pod numerem telefonu 61 886 29 02 lub na stronie internetowej www.rzepak.farmevent.pl

Czytany 1916 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.